Ulus H., Aydın G. (Yürütücü), Yalçın F. S., Tezcan G.
TÜBİTAK Projesi, 2024 - 2024
Biyoloji Öğretmenleriyle ekoloji teması odaklı STEAM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik) yenilikçi eğitim yaklaşımı ile Biyoloji öğretmenlerine STEAM öğretim yaklaşımıyla yönelik farkındalık oluşturmak, Biyoloji öğretmenlerine Ekoloji temasında STEAM (EKO-STEM) uygulamalarını derslerinde planlama ve uygulama deneyimi gerçekleştirmek, sanat eğitimine yönelik olumlu tutum geliştirmeleri, 21. yüzyıl becerilerinin öğrencilerde geliştirilmesi için deneyim kazandırmak sağlamak, Ekolojik vatandaşlık anlayışının geliştirilmesini sağlamaktır. Ancak bu amaçlar doğrultusunda gerçekleşecek projenin en temel amacı Biyoloji öğretmenlerinin derslerinde STEAM yaklaşımını uygulayabilecek deneyimler kazandırmaktır