General Information

Institutional Information: Konservatuar, Müzik
Research Areas: Social Sciences and Humanities

Biography


1990 yılında Eskişehir’de doğdu. Müzik eğitimine 2001 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı viyola sanat dalında Ok. Neslihan Aydınmakina ile başladı. 2006 yılında, Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nı kazandı. Bu orkestra ile birçok yurtiçi konseri verdi. 2008 yılında Şef Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrası’nı kazandı. Bu orkestrada viyola grup şefi ve viyola grup üyesi olarak birçok ulusal - uluslararası festival ve konserlerde yer aldı. 2008 yılında Jungenç Filarmoni Orkestrası’nın sınavını kazandı. Bu orkestrada viyola grup şefi olarak uluslararası Young Euro Classic festivalinde konser verdi. 2008 yılında Moskova Tcahikovsky Konservatuvarı’nda Prof. Alexander Bobrovski ile çalışma yaptı. 2008 yılında Marmaris Oda Orkestrası’nda görev almış, bu orkestra ile Rodos Adası’nda konser vermiştir. 2010 yılında Erasmus sınavını kazanarak Fontys Conservatorium, Tilburg/ Hollanda’ya kabul edildi. Lisans eğitimi sürerken Tilburg’da Fontys Conservatorium’a ve Rotterdam’da Codarts Conservatorium’a master öğrencisi olarak iyi dereceyle kabul edildi. 2011 yılında Türkiye’ye dönerek Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan okul birincisi olarak mezun oldu.

2011 yılında Şef Cem Mansur’un davetiyle Türk-Alman Oda Orkestrası’nın viyola grup şefliğini yaparak uluslararası konserlerde yer aldı. Aynı yıl, Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın viyola grubunda yer alarak Almanya ve Avusturya’da gerçekleşen uluslararası festivallerde konserler verdi. 2011 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın takviye sınavını kazanarak konserler verdi. 2012 yılında yine Şef Cem Mansur’un davetiyle Türkiye Gençlik Filarmoni Oda Orkestrası ile Hollanda’da konser verdi. 2012 yılında Almanya’nın Düsseldorf şehrindeki Robert Schumann Hochschule’da master eğitimine kabul edildi. Burs arayışı olumsuz sonuçlanan Yılmaz, kazanmış olduğu okullarda master eğitimine başlayamadı. 2013 yılında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yüksek lisans eğitimine kabul edildi. 2014 yılında Araştırma Görevlisi olarak atandı. 2013-2016 yılları arasında Yrd. Doç. Tuba Özkan’ın asistanlığını yaptı.

2015 yılında Akdeniz Opera ve Bale Kulübü Derneği’nin MIP-AKOB Çocuk Müzik Akademisi Projesinde viyola eğitmeni olarak görev yaptı. 2015-2017 yılları arasında Kilikya Barok Oda Müziği Topluluğu’nda yer alarak konserler gerçekleştirdi. Aynı yıllar içerisinde Mersin Akademik Oda Orkestrası’nda viyola sanatçısı olarak birçok konser verdi. 2006-2015 yılları arasında katıldığı Masterclasslar’da Prof. Yuri Gandelsman, E.Emre Tamer, Ruth Phillips, Prof. Burcu Evren Yazıcı, Ellen Jewett, Prof. Siegfried Führlinger,  Yrd. Doç. Tuba Özkan, Prof. Tatjana Masurenko, Prof. Betil Başeğmezer, Doç. Selim Giray, Doç. Orhan Ahıskal, Prof. Ulrich Eichenauer,  Prof. Lucas David ile çalışma fırsatı elde etti. 2016 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesi orkestra sanatçısı olarak görev yapmaya başladı. 2017 yılında yüksek lisans eğitimini başarı ile tamamladı. 2018 yılında Moskova Tchaikovsky Konservatuvarı’nda Prof. İgor Naidin ile çalıştı. 2018 yılında Limak Filarmoni Orkestrası ile Türkiye turnesinde yer aldı. 2018 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü’nde Prof. Burcu Evren Yazıcı Sanatta Yeterlik eğitimine başladı. 2022 yılında Sanatta Yeterlik eğitimini başarı ile tamamladı. 2019 yılında şefliğini Gürer Aykal’ın yaptığı Yıldızlar Topluluğu’na konser için davet edilmiştir.

Yılmaz, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Dr.Öğretim Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.