Genel Bilgiler

Biyografi

Savaş Gürdal, Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde 2008 yılında tamamlamıştır. Savaş Gürdal, 2012 yıllında İstanbul Üniversitesi, Kimya Mühendisliği, Proses ve Reaktör Tasarımı Programında “İran Ağır Petrol Asfalteninin Hidrokraking Reaksiyonlarının İncelenmesi” isimli Yüksek Lisansı tezini tamamladıktan sonra, aynı bölümde doktora eğitimine başlamış, 2015 yılında doktora yeterlilik sınavını verdikten sonra “Petrokok Gazlaştırma Ürünü Sentez Gazından Doğrudan Dimetileter Üretiminin İncelenmesi” başlıklı doktora tezine başlamıştır.  Savaş Gürdal‘ın “Petrokok Gazlaştırma Ürünü Sentez Gazından Doğrudan Dimetileter  Üretiminin İncelenmesi” başlıklı doktora tezi TÜBİTAK 2211-C öncelikli alan tezleri programı kapsamında desteklenmiştir. Savaş Gürdal, 2018 Ekim döneminde TİM İnosuit Programı kapsamında Mentörlük görevi yürütmüştür.

Savaş GÜRDAL, 2020 Şubat ayında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 2013 yılında faaliyete geçen İstanbul Üniversitesi Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi ’nin kurulmasında öncülük etmiş ve 2014 yılında İstanbul Üniversitesi’ne TÜBİTAK 1513 Teknoloji Transfer Ofisleri Projesinin kazandırılmasını sağlayan proje ekibinde yer almıştır. Savaş GÜRDAL halen İstanbul Üniversitesi Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde uzman olarak görev yapmaktadır ve İstanbul Üniversitesinde görev alan öğretim üye ve yardımcılarının ulusal ve uluslararası proje başvurularının yazımında, şekilsel incelenmesinde, patent dosyalarının hazırlanmasında ve patent başvuru işlemlerinin yürütülmesinde aktif görev almaktadır.  Savaş Gürdal ayrıca, 2013-2014 yılları arasında, İstanbul Teknokent A.Ş. bünyesinde “Teknoloji Transfer Ofisinden Sorumlu Ar-Ge Müdürü” görevini yürütmüştür. 2012 yılında ‘’Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermaye Desteği’’ ni almaya hak kazanmıştır. Savaş Gürdal, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi süresince sürecinde, TÜBİTAK Teydeb Projelerinde takım lideri olarak çalışmıştır. Bu süreçte yürüttüğü çalışmalar neticesinde, ürün/süreç geliştirime, bir sorunu, ihtiyacı ve fikri alıp projelendirme,  projeleri yürütüme,  ticarileştirme ve kaynak yönetimi konularında tecrübe edinmiştir.

2012-2015 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Lastik-Plastik Teknolojileri Programında 6 yarıyıl boyunca ders vermiştir. Savaş Gürdal’ ın bilimsel çalışmaları neticesinde 10'dan fazla bildirimi ve 2 adet uluslararası ve 4 adet ulusal patent başvurusu bulunmaktadır.

Kurum Bilgileri

Birim
Rektörlüğe Bağlı Bölümler
Bölüm
Rektörlük

İletişim

E-posta
savas.gurdal@comu.edu.tr
Web Sayfası
https://avesis.comu.edu.tr/savas.gurdal
Ofis
Rektörlük A Blok /Proje Koordinasyon Merkezi
Posta Adresi
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi