General Information

Institutional Information: Rektörlüğe Bağlı Bölümler, Rektörlük
Research Areas: Social Sciences and Humanities, Science, Technology and Society, Science and Technological Policy Studies, Chemical Engineering and Technology, Process and Reactor Design, Process Design, Petroleum And Natural Gas Engineering, Engineering and Technology

Names in Publications: Gurdal Savas

Metrics

Publication

28

Project

17

Intellectual Property

6
UN Sustainable Development Goals

Biography

Savaş Gürdal, Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde 2008 yılında tamamlamıştır. Savaş Gürdal, 2012 yıllında İstanbul Üniversitesi, Kimya Mühendisliği, Proses ve Reaktör Tasarımı Programında “İran Ağır Petrol Asfalteninin Hidrokraking Reaksiyonlarının İncelenmesi” isimli Yüksek Lisansı tezini tamamladıktan sonra, aynı bölümde doktora eğitimine başlamış, 2021 yılında  “Petrokok Gazlaştırma Ürünü Sentez Gazından Doğrudan Dimetileter Üretiminin İncelenmesi” başlıklı doktora tezini tamamlamıştır.  Savaş Gürdal‘ın “Petrokok Gazlaştırma Ürünü Sentez Gazından Doğrudan Dimetileter  Üretiminin İncelenmesi” başlıklı doktora tezi TÜBİTAK 2211-C öncelikli alan tezleri programı kapsamında desteklenmiştir. Savaş Gürdal, 2018 Ekim döneminde TİM İnosuit Programı kapsamında Mentörlük görevi yürütmüştür.

Savaş GÜRDAL, 2020 Şubat ayında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 2013 yılında faaliyete geçen İstanbul Üniversitesi Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi ’nin kurulmasında öncülük etmiş ve 2014 yılında İstanbul Üniversitesi’ne TÜBİTAK 1513 Teknoloji Transfer Ofisleri Projesinin kazandırılmasını sağlayan proje ekibinde yer almıştır. Savaş GÜRDAL halen İstanbul Üniversitesi Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde uzman olarak görev yapmaktadır ve İstanbul Üniversitesinde görev alan öğretim üye ve yardımcılarının ulusal ve uluslararası proje başvurularının yazımında, şekilsel incelenmesinde, patent dosyalarının hazırlanmasında ve patent başvuru işlemlerinin yürütülmesinde aktif görev almaktadır.  Savaş Gürdal ayrıca, 2013-2014 yılları arasında, İstanbul Teknokent A.Ş. bünyesinde “Teknoloji Transfer Ofisinden Sorumlu Ar-Ge Müdürü” görevini yürütmüştür. 2012 yılında ‘’Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermaye Desteği’’ ni almaya hak kazanmıştır. Savaş Gürdal, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi süresince sürecinde, TÜBİTAK Teydeb Projelerinde takım lideri olarak çalışmıştır. Bu süreçte yürüttüğü çalışmalar neticesinde, ürün/süreç geliştirime, bir sorunu, ihtiyacı ve fikri alıp projelendirme,  projeleri yürütüme,  ticarileştirme ve kaynak yönetimi konularında tecrübe edinmiştir.


Contact

Email
savas.gurdal@comu.edu.tr
Web Page
https://avesis.comu.edu.tr/savas.gurdal
Office
Rektörlük A Blok /Proje Koordinasyon Merkezi
Address
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi