General Information

Institutional Information: Gökçeada Meslek Yüksekokulu, Dış Ticaret, Dış Ticaret

Metrics

Publication

23

Citation (WoS)

5

Citation (Scopus)

7

H-Index (WoS)

1

H-Index (Scopus)

1

Project

1

Open Access

15
UN Sustainable Development Goals

Biography

       Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Dr. Öğr. Üyesi olarak görev yapan aynı zamanda bölüm başkanlığını sürdüren Dr. Filiz Mutlu Yıldırım, Vefa Lisesi mezunudur. Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Matematik Mühendisliği Bölümü’nde aldığı lisans eğitimi sürecinde zorunlu stajlarını Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. ve Bilge Adam Bilgisayar Eğitim Hiz. San. Tic. A.Ş. kurumlarında gerçekleştirmiştir.
      Onur derecesi ile tamamladığı lisans eğitiminin ardından bankacılık sektörü “Bütçe Planlama ve Yönetim Raporlama” biriminde çalışma deneyimi mevcuttur. Bu dönemde Türkiye Bankalar Birliği’nin birçok bankacılık eğitimine katılmış, aynı zamanda YTÜ’de İşletme Bölümü Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. YTÜ İşletme Anabilim Dalı’ndan “Entegre Kurumsal Performans Değerlemesinde Çoklu Sermaye Temelli Bir Model Önerisi: Bankacılık Sektörü Uygulaması” başlıklı tezi ile doktora derecesini almıştır.

      Bilim onur ödülüne sahip olan Dr. Filiz Mutlu Yıldırım'ın finans, bankacılık, dijital teknolojiler, FinTech, entegre raporlama, kurumsal sürdürülebilirlik, kurumsal sosyal sorumluluk ve yatırım kararları araştırma konuları arasındadır. Evli ve bir çocuk annesi  Mutlu Yıldırım, Bulgaristan göçmenidir.